Sportovní odkazy

Historie tady - Listopad 2011

O čem jsme psali v jednotlivých měsicích.

Dorostenci v Kolíně

Je před námi třetí kolo dorostenecké ligy, kdy náš tým míři do Kolína na souboj s domácím celkem a týmem Českých Budějovic

Pozvánka

Odjezd je z Havířova v 6:04. Sraz 5:55 na nádraží. Předpokládaný návrat v 20:45 v Havířově.

20.11.2011 se uskutečnilo třetí kolo dorostenecké ligy, náš tým se vydal pro 6 bodu do Kolína. Pod vedením trenéra Martina Vaculíka se odehrály dvě utkání.

První utkání Budějovice - Havířov se rozjelo pro nás velice slibně. Všichni plnily své úkoly a vypadalo to pro Budějovice že si odvezou pěkný debakl. Ovšem druhý poločas byl zvratový. Všichni jsme čekali až rozhodčí zapíská konec. Dělali jsme mnoho individuálních chyb, neplnily si svoje úkoly, z čehož vyplynula jasná prohra v druhém poločase. Konečný stav 14:10 pro náš tým a pracně vybojované 3 body.

Druhé utkání s VKC Kolín mělo opačný průběh. Chyby z minulého utkání se opakovaly a vypadalo to na pořádnou ostudu. Pořádný vítr o poločase v kabině si hráči vzali k sobě. Od začátku druhého poločasu jsme do toho vlétli a Kolín se začínal bát o výhru. Druhý zápas jsme sice prohráli 15:9, ale domů jsme odjížděli s pocitem že na to máme?

Autor: By Banan

3. kolo ČKE Havířov - Brno

Po reprezentační pauze pokračuje naše nejvyšší korfbalová extraliga dalším kolem. Do Havířova zavítá tým KK Brno.

E0015 KC Slavia Havířov ? KK Brno 11:26 (7:11)

Začátek utkání vyšel dobře domácímu týmu, který se dostal v druhé minutě do vedení. Toto vedení ještě v šesté minutě zvýšil na 2:0 a vypadalo to na slibný začátek. Jenže hostující tým ještě v šesté minutě dokázal snížit na 2:1 a poté pomaličku přebírali otěže zápasu. Domácí tým dost často chyboval v nahrávkách a bohužel i střelecké pokusy byly buď velmi nepřesné a nebo je sbírali hostující hráči. Tým Brna se lépe pohyboval a vytvářel si hodně střeleckých pozic. V poločasu se zastavilo skóre na stavu 7:11. V druhém poločase převládal opět tah na koš Brna a domácí tým nestačil na dobře hrající tým hostů. Závěrečné skóre je 11:26
Nejlepší střelec: Havířov ? Jakub Vrkoč 6 košů , Brno ? Ivan Vávra 7 košů.

E0016 ? KC Slavia Havířov ? KK Brno 11:33 (4:17)

Druhé utkání byly ještě více patrnější v obou možnostech týmů. Brno vedlo po sedmi minutách 4:0. Poté sice domácí tým dal koš z krátké vzdálenosti ale další série osmi košů Brna znamenala jejich vedení 12:1 ve dvacáté minutě. V poločase byl stav 4:17 a druhý poločas byl již jen formalitou. V druhém poločase převládal opět tah na koš Brna a domácí tým nestačil na dobře hrající tým hostů. Závěrečné skóre je 11:33.
Nejlepší střelec: Havířov ? Markéta Jurštáková 4 koše , Brno ? Eliška Jonáková 7 košů.

Pozvánka

Senioři jedou na jih Moravy do Znojma

Je před námi čtvrté kolo seniorské extraligy, kdy náš tým míři do Znojma na souboj s domácím celkem. Hrát se bude v neděli 27. listopadu.

Pozvánka

TJ Znojmo MS YMCA ? SK Slavia Havířov 34:7 (19:4)

TJ Znojmo MS YMCA ? SK Slavia Havířov 28:6 (15:2)

V dalších zápasech přijel Havířov bojovat o své první body do Znojma. Od začátku bylo však jasné, že Znojmo svoji roli favorita bude chtít potvrdit. První havířovský koš v zápase znojemská obrana povolila až po deseti minutách, kdy už Znojmo vedlo 6:0. Druhý koš Havířov vstřelil po polovině prvního poločasu. To už Znojmo nastřádalo košů 10 a když do konce poločasu přidalo dalších devět, do šaten v polovině zápasu odcházelo za stavu 19:4. Ve druhém poločase mělo Znojmo snahu překročit hranici 30 bodů za zápas, a to se útočníkům také podařilo. Obránci zamezili Havířovu jakékoliv výraznější bodové navýšení, ve druhém poločase vstřelil Havířov pouhé tři koše. Znojmo tak zvítězilo 34:7.

V prvním poločase druhého zápasu zůstalo Znojmo při střelecké chuti. Neškodnému Havířovu dalo 15 košů, přičemž se znojemským útokům na konci poločasu podařila devítibodová série. Poločas tak skončil 15:2 a Znojmo mělo rozehrán zápas na druhý třicetibodový výsledek. Ve druhém poločase však útoky polevily, Znojmo se nehnalo za další třicetibodovou hranicí, i když dalších 13 vstřelených košů se jí alespoň přiblížilo. I druhý zápas skončil výrazným vítězstvím Znojma 28:6.

Dnešní datum: 2015 Svátek má: Počet návštěvníků