Sportovní odkazy

Historie tady - Leden 2012

O čem jsme psali v jednotlivých měsicích.

5. kolo ČDKE v Brně

Neděle 8.ledna měla na programu 5.kolo dorostenecké ligy, které se konalo v Brně. O body tady bojovaly týmy Brna, Znojma A a Havířova.

TJ Znojmo "A" MS YMCA - KC Slavia Havířov 19:13 (9:4)

Znojmo začalo lépe i druhé utkání, když po 25 minutách vedlo 8:1. Hráči Havířova, ale nechtěli tento zápas vzdát a hru postupňě vyrovnávali a začali stahovat i skóre. Menší překážkou mělo být odstoupení havířovské Moskalové, když museli dohrávat v 7 hráčích. To se však nestalo a i v oslabení dokázali pokračovat ve zvýšeném tempu až do stavu 17:13. Na víc jim to nestačilo a Znojmo si připsalo další výhru 19:13.

Střelci : Kovalovský P. 7, Nguyen 4, Kovalovský D. 3, Mostbeková 2, Filipovzská 1, Nováková 1, Ferkovičová 1 - Měsícová 4, Hájek 4, Trefná 2, Vernarská 1, Komenda 1, Škrob 1

KK Brno - KC Slavia Havířov 8:27 (4:10)

Poslední zápas hracího dne byl velmi podobný tomu prvnímu. Hráči Havířova pokračovali v dobrém výkonu z předchozího zápasu a postupně zvyšovali svůj náskok. Brněnští hráči bojovali, ale sráželo je velké množství pokažených přihrávek. Konečný stav 8:27 byl pro ně téměř shodný s porážkou proti Znojmu.

Střelci : Malcová 3, Šálek 2, Habláková 1, Pospíšilová 1, Polák 1 - Hájek 9, Měsícová 4, Moskalová 3, Trefná 3, Chamrad 3, Vernarská 2, Komenda 2, Žáček 1

Článek byl převzat ze stránek extrakorfbal.cz

Sobota v Kolíně

V sobotu 14. ledna se uskuteční liga starších žáků a extraliga seniorů v Kolíně. Rozpis utkání najdete v pozvánce

14.1.2012 se odehrálo 6. kolo nejvyšší české korfbalové soutěže, České korfbalové extraligy. Tabulkově silnější soupeř VKC Kolín přivítal tým KC Slavia Havířov. Týmy odehrály dvě utkání. Do Kolína zavítal tým Havířova v nejlepší možné sestavě. Nikola Trefná, Hana Šamalová, Tereza Měsícová, Markéta Jurstáková, Martin Rusňak, Ondřej Sládek, Jirka Hájek, Jakub Vrkoč, Petr Slíva.

První zápas ukázal velmi rychle kdo je dnes v roli favorita. Ukázalo se mnoho chyb, zejména v nesehranosti, deficitu účasti mnoha hráčů na trénincích. Jedním z problému bylo také málo důrazu na protihráče, kteří si na nás až moc dovolovali a s lehkostí vedli o poločase už 12:1. Ani po přestávce to nebylo lepší. Konečný stav utkání 30:6.

I v druhém utkání byli domácí při střelecké chuti. Rozjeli utkání ve stejném stylu a o poločasové přestávce se šlo do šaten za stavu 16:4. Přestávky využil přítomný trenér žáků Martin Vaculík a našim seniorům udělil v šatně několik vzácných rad. Všichni hráči si rady vzaly k sobě a vlítli do utkání s velkým nasazením. Hra byla bojovná a plná krásných korfbalových momentů. Hráči Havířova bojovali tak usilovně až se musela hra několikrát přerušovat pro svalové křeče. Druhý poločas utkání prohráli naši hráči jen o jeden koš za stavu 7:6. Bohužel se hraje na 2krát 30 min a tudíž konečný stav 23:10.

Bohužel jsme odjížděli bez bodů, zato nás těšily dvě výhry našich starších žáku a jak to bývá u nás v Havířově pořádně jsme to oslavili již po cestě vlakem.

Dnešní datum: 2015 Svátek má: Počet návštěvníků