Sportovní odkazy

Historie tady - Březen 2012

O čem jsme psali v jednotlivých měsicích.

Havířov v 9. kole ČKE doma se Znojmem

V neděli 11. března se uskuteční extraliga seniorů. Havířov se naposledy v letošním ročníku ukáže doma proti celku Znojma. Rozpis utkání najdete v pozvánce

E0049 - KC Slávia Havířov - TJ Znojmo MS YMCA 15:26 (8:13)

Utkání, které mělo být jasnou záležitostí Znojma, začalo ve velkém tempu. Hned z úvodního útoku se trefil domácí hráč a dostal domácí tým do vedení. Znojmo srovnalo ve druhé minutě. Domácí tým držel se Znojmem krok a dostal se do náskoku 5:3 v 10 minutě. Koše padaly dále na obou stranách a Znojmo začalo plnit roli favorita, kdy ve 24 minutě vedlo 10:7 a poločas se ustavil na skóre 8:13 pro hostující tým. V druhém poločase se tempo hry nesnižovalo a obě strany se snažily. Ve 40. Minutě bylo skóre 11:18 a od této chvíle mělo Znojmo sérii 8 košů, které jasně určili vítěze. Havířov už jen na závěr korigoval stav na konečných 15:26 pro hostující tým.

E0050 - KC Slávia Havířov - TJ Znojmo MS YMCA 14:28 (9:15)

Druhé utkání začalo opětovně prvním košem domácích z prvního útoku. Znojmo přidalo v obraně a nedovolilo Havířovu se dostat do dalšího vedení a začalo si budovat náskok. V 11. Minutě vedlo hostující mužstvo 2:6. Havířovu se přestaly dařit střely z dálky a Znojmo se mohlo postupně dostávat do spolehlivého náskoku. Poločas byl za stavu 9:15 pro hostující tým. Druhý poločas se opět do 40. minuty vyvíjel stejně, kdy obě mužstva si připsala po třech koších. Od 40 minuty přišla opět série Znojma v podobě 7 košů a bylo o výsledku rozhodnuto. Konečný stav byl 14:28.

Reprezentace U 19

Na přelomu března a dubna se uskuteční víkendový kemp české reprezentace do 19. let v Sezimově Ústí. V dalším týdnu tato reprezance pak vyráží na zápasy do Holandska. Pro náš klub to znamená opětovné zastoupení v této kategorii. Reprezentační pozvánku a účast na tomto srazu dostali: